Skup motocykli Warszawa

NIE ZAJMUJEMY SIĘ SPRZEDAŻĄ CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH
OSOBOWE / DOSTAWCZE / BUSY / CIĘŻAROWE / USZKODZONE
POLEASINGOWE / TERENOWE / ŁODZIE / MOTOCYKLE / ZABYTKOWE

Zadzwoń: 511 650 620

Lucarss@wp.pl

Skup motocykli w Warszawie

Każda osoba, która chce sprzedać swój motocykl, ma do wyboru kilka opcji. W tym celu można zająć się sprzedażą na własną rękę lub skorzystać ze skupu motocykli. Skupy motocykli umożliwiają bezproblemową sprzedaż oraz szybkie otrzymanie pieniędzy.

skup motocykli Warszawa

Jak działa skup motocykli?

Jednym ze sposobów na sprzedaż motocykl jest sprzedaż bezpośrednia. W tym przypadku należy odpowiednio wycenić swój motocykl oraz znaleźć kupca, który będzie w stanie zapłacić tyle, ile oczekujemy. Drugą opcją jest sprzedaż motocykla do skupu. W tym celu wystarczy skontaktować się z firmą w Warszawie, która zajmuje się skupem używanych motocykli.

Obecnie coraz częściej motocykl do sprzedaży w skupie można zgłosić za pośrednictwem formularzów w formie elektronicznej. W specjalnym wniosku należy podać najważniejsze informacje o pojeździe. Do takich informacji zalicza się model motocykla, rok produkcji, pojemność silnika oraz sugerowaną kwotę, jaką chcielibyśmy otrzymać za sprzedanie motocykla. Skupy motocykli cieszą się dużą popularnością również ze względu na szybkie otrzymanie pieniędzy.

Jakie są wady i zalety sprzedaży w skupie motocykli?

Zdecydowaną zaletą sprzedaży motocykli w specjalnych skupach jest to, że sprzedaż sprzętu jest możliwa bez względu na jakość oraz ewentualny stopień uszkodzenia motocykla. Oprócz tego dodatkową zaletą sprzedaży w skupie motocykli w Warszawie jest szansa na uczciwą cenę i szybki zarobek. Wadą takiego rozwiązania jest to, że możemy otrzymać mniej pieniędzy ze względu na to, że dokonujemy sprzedaży poprzez pośrednika. Dlatego warto jest, na samym początku dokładnie przeanalizować czy stan sprzętu oraz jego wartość umożliwia sprzedaż motocykla bez pomocy pośrednika. Jednak, jeśli wycena pojazdu jest dość skomplikowana najlepiej zdecydować się na skup motocykli.

Jak zgłosić ofertę sprzedaży motocykla?

Sprzedaż motocykla w skupie przebiega bardzo łatwo. Ofertę można zgłosić na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na wykonaniu telefonu do biura wybranego przez nas skupu motocykli. Podczas rozmowy z pracownikiem firmy omawia się wszystkie szczegóły motoru, którego chcemy sprzedać. Druga opcja to wypełnienie specjalnego formularza kontaktowego, który zazwyczaj znajduje się na stronie internetowej skupu. Taki formularz zawiera najistotniejsze informacje dotyczące pojazdu. W obu przypadkach analizuje się wszystkie dane, na których podstawie następuje wstępna wycena. Cena motocykla zostaje zweryfikowana w trakcie dokonywania sprzedaży przez pracownika skupu.

Co jest najważniejsze po sprzedaniu motocykla?

Oprócz samej sprzedaży motocykla do skupu należy jeszcze wykonać kilka istotnych czynności, aby rzeczywiście przestać być właścicielem danego pojazdu. Na początku należy skompletować wszystkie dokumenty pojazdu. Do takich dokumentów zalicza się dowód rejestracyjny, kartę pojazdu oraz polisę, jeżeli motor był ubezpieczony. Po sprzedaniu motocykla konieczne jest zgłoszenie tego w urzędzie komunikacyjnym, można tego dokonać również poprzez wypełnienie zgłoszenia w formie elektronicznej. Ostatnią rzeczą, o której warto pamiętać to zgłoszenie sprzedaży pojazdu do ubezpieczyciela. Należy to zrobić w terminie 14 dni od sprzedaży motocykla.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem pojazdu w skupie motocykli?

Skup motocykli Warszawa umożliwia także dokonania zakupu motoru. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, aby nasz zakup należał do udanych. Najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę to stan lakieru, fabrycznych naklejek oraz plastikowych elementów pojazdu. Drugą istotną kwestią jest sprawdzenie kompletności pojazdu i ewentualnych akcesoriów. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na lagi czy są proste, a także czy nie widać na nich śladów zarysowań ani rdzy, oraz na tłumiki czy widoczne są na nich ślady zużycia. Dodatkowo istotne jest sprawdzenie stanu chłodnicy. Najlepiej sprawdzić jej szczelność i ewentualne uszkodzenia. Kluczowe jest również sprawdzenie stanu świateł oraz ogólnej pracy silnika.