Skup samochodów poleasingowych

NIE ZAJMUJEMY SIĘ SPRZEDAŻĄ CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH
OSOBOWE / DOSTAWCZE / BUSY / CIĘŻAROWE / USZKODZONE
POLEASINGOWE / TERENOWE / ŁODZIE / MOTOCYKLE / ZABYTKOWE

Zadzwoń: 511 650 620

Lucarss@wp.pl

Skup samochodów poleasingowych

Zakup samochodu w leasingu staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Wraz z końcem umowy osoby posiadające pojazdy poleasingowe zastanawiają się nad ich sprzedażą oraz wymianą na nowszy model. W przypadku, kiedy zależy nam na czasie i mamy problem ze znalezieniem odpowiedniego kupca, idealnym rozwiązaniem jest sprzedaż samochodu w skupie samochodów poleasingowych.

skup motocykli Warszawa

Jak wygląda skup samochodów poleasingowych?

Skup samochodów poleasingowych jest obecnie coraz częściej poszukiwaną możliwością na pozbycie się niechcianego auta. Wiele firm oferuje proste procedury, które dają możliwość dokonania bardzo opłacalnych transakcji. Skorzystanie ze skupu aut poleasingowych powinno zainteresować szczególnie wszystkie osoby, które kończą leasing i rozważają możliwość sprzedaży.

Proces sprzedaży w skupie samochodów poleasingowych wygląda zwykle w następujący sposób. Na samym początku ustala się wstępnie termin oraz warunki zakończenia obecnej umowy leasingowej. Później należy skontaktować się z wybraną firmą, która zajmuje się odsprzedażą w sprawie ustalenia warunków odkupu. Następnym krokiem w odsprzedaży jest dokonanie przeglądu pojazdu i zestawienie wszystkich dokumentów samochodowych. Do takich dokumentów można zaliczyć na przykład dowód rejestracyjny. Na samym końcu następuje zamknięcie transakcji na podstawie wcześniej zawartych warunków.

Jakie kryteria decydują o ogólnej wycenie samochodu?

Każda osoba, która planuje sprzedać samochód w skupie samochodów poleasingowych musi wiedzieć o tym, że pojazd poddany będzie specjalnym procedurom, które będą wpływały na jego wycenę. Do najważniejszych czynników, które są zwykle brane pod uwagę, podczas wyceny zalicza się markę, model oraz rocznik. Dodatkowo na cenę wpływa udokumentowana historia serwisowania, która może znacząco wpłynąć na wycenę. Oprócz tego istotnymi elementami w wycenie jest przebieg pojazdu, stan techniczny oraz wizualny. Dodatkowo pod ocenę bierze się również wyposażenie auta i jego całą historię.

Auta poleasingowe zwykle miały tylko jednego właściciela, co korzystanie wpływa na ich wartość. Przy sprzedaży auta do skupu samochodów poleasingowej warto mieć na uwadze fakt, że trzyletni pojazd poleasingowy traci zwykle połowę swojej ogólnej wartości.

Jak można podnieść wartość skupowanego samochodu?

Kierowcy, którzy decydują się na sprzedaż samochodu, zwykle robią to dlatego, że chcą go wymienić na nowszy lub lepszy model. Każdej osobie zależy zwykle na otrzymaniu jak największej sumy za sprzedany pojazd. Decydując się na skup samochodów poleasingowych można być pewnym otrzymania szybkiej zapłaty za samochód i od razu zająć się poszukiwaniem nowego. Warto jednak wiedzieć co zrobić, aby podnieść wartość samochodu.

Zwykle rocznik, przebieg oraz wyposażenie mają bardzo duży wpływ na ogólną wycenę. W tym przypadku sprzedający nie ma zbyt dużego wpływu na te czynniki. Jeśli chcemy podnieść cenę sprzedawanego pojazdu, warto zadbać o jego wygląd. Pojazd, który jest zadbany, prezentuje się znacznie lepiej i jest to dobry argument do negocjacji wyższej ceny. Warto w tym celu doczyścić dokładnie karoserię i całe wnętrze. Oprócz tego należy zadbać o dywaniki oraz pozbyć się ewentualnych zabrudzeń tapicerki. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że jeżeli oddajemy samochód do skupu, powinien on zawierać komplet opon zimowych, ponieważ to również wpływa na podniesienie jego wartości.

Oddając auto do skupu, powinno się także zniwelować wszystkie usterki. Części, które wymagają wymiany lub nie działają, wpływają znacząco na obniżenie ceny pojazdu, a dodatkowo zniechęcają do zakupu. Dlatego istotnym elementem jest naprawa drobnych usterek, zanim zdecydujemy się oddać auto do skupu samochodów.

Jakie są wady i zalety sprzedaży samochodu do skupu?

Wiele osób, które chce sprzedać samochód, stara się omijać skupy, ponieważ takie uważają, że ceny oferowane za auto są znacznie zaniżane. Nie zawsze jest to słuszne założenie. Wbrew pozorom istnieją firmy, które oferują niezaniżone i uczciwe ceny, zgodne z realnym stanem za samochodu. Przed wyborem skupu samochodów poleasingowych, dobrze jest przejrzeć ofertę oraz sporządzić formularz w formie elektronicznej, który pozwoli poznać cenę, jaką firma jest w stanie dać za samochód.

Wiele osób uważa, że jest w stanie na własną rękę przygotować oraz sprzedać swój samochód. Jednak nie zawsze takie działanie jest efektywne i nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Samodzielna sprzedaż samochodu nie należy do najłatwiejszych działań. Chcąc sprzedać auto, należy je właściwie przygotować oraz naprawić ewentualne usterki, które wpłyną na naszą niekorzyść i brak chętnych na zakup. W takim przypadku najlepiej jest skorzystać z usług oferowanych przez specjalne firmy skupowe, które od lat zajmują się tymi konkretnymi działaniami i w związku z tym mają duże doświadczenie w przygotowywaniu oraz sprzedaży. Naprawa samochodu w rękach specjalistów przebiega zwykle dużo szybciej oraz wymaga mniej kosztów, niż gdybyśmy robili to samodzielnie. Przygotowanie samochodu przez osobę prywatną często wiąże się z oddaniem pojazdu do mechanika oraz profesjonalnej firmy, która zajmie się czyszczeniem, co niesie za sobą bardzo często spore koszty.

Decydując się na sprzedaż samochodu w specjalnym skupie, możemy być pewni tego, że zaoszczędzimy cenny czas. Sprzedaż auta na własną rękę nie zawsze przebiega szybko i bardzo często wymaga od nas poświęceń. W przypadku skupów samochodów wszystko odbywa się na miejscu. Sporządzenie dokumentów i wypłata pieniędzy zajmuje zaledwie 30 minut. Cała sprzedaż zajmuje zwykle około godziny, co jest zdecydowanym plusem, więc jeśli zamierzasz sprzedać pojazd najlepiej skontaktować się ze skupem samochodów.

Co zyskasz sprzedając auto w skupie samochodów poleasingowych?

Najważniejszą kwestią, która jest bardzo dużą zaletą, przy sprzedaży w skupie samochodów jest zdecydowanie zaoszczędzony czas. Na całą procedurę sprzedaży wystarczy zaledwie godzina. Dodatkowo masz pewność, że nie zostaniesz oszukany. Oprócz tego nie musisz martwić się o sporządzanie odpowiednich dokumentów oraz unikniesz negocjacji z prywatnymi kupcami, którzy nie zawsze wyrażają chęć współpracy.