Skup Pojazdów

NIE ZAJMUJEMY SIĘ SPRZEDAŻĄ CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH
OSOBOWE / DOSTAWCZE / BUSY / CIĘŻAROWE / USZKODZONE
POLEASINGOWE / TERENOWE / ŁODZIE / MOTOCYKLE / ZABYTKOWE

Zadzwoń: 511 650 620

Lucarss@wp.pl

Skup samochodów terenowych Warszawa

Samochody terenowe w Polsce cały czas uchodzą za mało znane i niezbyt popularne – szczególnie w porównaniu do aut typu sedan czy kombi. Ludzie mimo upływu lat nie chcą kupować tego typu samochodów, ponieważ uważają (często słusznie), że będą one dużo palić i nigdy nie znajdą na tego typu wóz odpowiedniego miejsca parkingowego czy garażowego. Co za tym idzie, wielu posiadaczy samochodów terenowych w Warszawie chciałoby się ich pozbyć, ale ze względu na niewielkie zainteresowanie i konieczność zaniżania cen przy ewentualnej sprzedaży, postanawia nie rozstawać się z autem. Niestety, w efekcie mamy często wiele wydatków związanych z naprawą starszych modeli i nie posiadamy nowego samochodu, który cieszyłby nas samych, jak i najbliższych podróżujących wraz z kierowcą. Na szczęście na rynku, a szczególnie w Warszawie możemy spotkać coraz więcej skupów samochodów, które specjalizują się również w skupie aut terenowych. Jest to więc idealna okazja, by rozstać się ze swoją terenówka i otrzymać sprawiedliwe i relatywnie duże pieniądze, praktycznie od ręki.

Skup samochodów terenowych w Warszawie

Dlaczego wybieramy samochody terenowe?

Mimo tego, że nie jest łatwo w Polsce sprzedać samochód terenowy, to jednak występują one na rynku i cieszą się niemałym powodzeniem. Przede wszystkim są to auta, które dzięki swoim gabarytom, podwoziu i odporności na uszkodzenia, świetnie nadają się na polskie drogi. Niemniej jednak niewiele osób stać na taki pojazd – szczególnie teraz, kiedy ceny paliwa są drastycznie wysokie. Takie samochody jak doskonale wiemy, zużywają go bardzo dużo. W ten sposób poniekąd zamyka nam się koło, ponieważ sprzedający chce najczęściej osiągnąć jak najwyższą cenę, z kolei kupujący, znając właśnie tę wadę terenówki, jest świadomy przyszłych wydatków i jak najbardziej chce ją zbić.

Jednak, aby wszystko nie było aż w tak czarnych barwach, to warto wspomnieć, że samochody terenowe, poza dostosowaniem się do polskich dróg, mają też inne zalety. Przede wszystkim są uniwersalne, na co zwraca uwagę wielu kierowców. Potrafią sobie poradzić praktycznie w każdych warunkach, dlatego też bardzo chętnie wybierane są przez pasjonatów off-roadu, jak również przez służby ratunkowe czy mundurowe. Co więcej, są to samochody, które możemy dopasować do potrzeb praktycznie każdego kierowcy – również kobiety! Dzieje się tak, ponieważ wiele firm obecnie oferuje rozwiązania i modyfikacje, które znacznie polepszają komfort w poruszaniu się po mieście, jak i poza nim. W końcu po trzecie – jest to auto, które może znacznie więcej aniżeli inne samochody. Zwiększony prześwit, profesjonalne opony terenowe, wyciągarka o dużej mocy, liczne osłony czy nawet wyprowadzony dolot powietrza do silnika – to tylko niektóre składowe, wpływające na niesamowitą funkcjonalność i niezawodność tego typu samochodów.

Jak działa skup samochodów terenowych?

Skupy samochodów terenowych cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością. Przede wszystkim zapewniają klientom bardzo atrakcyjne kwoty, a sama transakcja na terenie Warszawy i okolic przebiega bardzo sprawnie i szybko. Ponadto osoby marzące o nowym aucie, w krótkim czasie mogą się pozbyć swojego wysłużonego wozu, który z pewnością zna gorzki smak drogich i ciągłych napraw w warsztatach. Często również gra nie jest warta przysłowiowej świeczki, dlatego też decydujemy się na sprzedaż samochodu. Jest to także idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na użeranie się z potencjalnymi kupcami, chcącymi jak najbardziej zbić cenę. W przypadku skupów, wykwalifikowani specjaliści oceniają stan auta, wyceniają go i przygotowują dokumentację. Naszym zadaniem jest jedynie złożenie podpisu i odebranie pieniędzy praktycznie od ręki.

Jakie są etapy sprzedaży samochodu terenowego?

Sprzedaż samochodu terenowego w skupie aut praktycznie niczym nie różni się od sprzedaży każdego innego egzemplarza. Na początku oczywiście musimy skontaktować się z taką firmą. Większość skupów działa jednak bardzo sprawnie i w ciągu 24 godzin otrzymujemy odpowiedź na zgłoszenie, wraz ze wstępną wyceną (oczywiście jeśli przy pierwszym kontakcie podaliśmy model, markę samochodu, rocznik oraz przebieg).

Następnie odbywa się umówione spotkanie, na którym dochodzi do precyzyjne wyceny, na bazie stanu technicznego pojazdu, historii jego uszkodzeń, przebiegu, kraju pochodzenia. Po otrzymaniu wyceny możemy oczywiście wycofać się ze sprzedaży. Jeśli jednak tego nie zrobimy, przygotowujemy dowód rejestracyjny pojazdu oraz dokument potwierdzający naszą tożsamość. Firma skupująca auta zadba o każdy dokument, przygotowując oczywiście również profesjonalną umowę kupna-sprzedaży. Każda taka umowa jest w pełni zgodna z obowiązującym prawem, w której powinniśmy również znaleźć zapis, mówiący o tym, że to kupujący pokrywa podatek od czynności cywilnoprawnych.

Jeśli mamy to już za sobą, a umowa zostaje przez nas zaakceptowana, następnie dochodzi do jej podpisania. Gotówkę możemy otrzymać oczywiście na konto, ale również i do ręki, jeszcze tego samego dnia. Po odebraniu pieniędzy przekazujemy dokumenty samochodu oraz kluczyki prawnikowi skupu. Dzięki temu my pozbywamy się problemu, a firma kupująca jest odpowiedzialna za wyrejestrowanie pojazdu w wydziale komunikacji.

Skup aut terenowych, a może komis?

Wiele osób, szczególnie tych, które nigdy nie sprzedawały swojego samochodu nie widzi różnicy pomiędzy skupem aut a komisem. Jak się jednak okazuje, różnice są i to całkiem spore. Pierwszą i chyba najważniejszą różnicą jest fakt, że skup samochodów terenowych w Warszawie odkupi od nas każdy egzemplarz, praktycznie od ręki. W przypadku komisu musimy niestety nie tylko zapłacić prowizję, ale również czekać aż ktoś zechce odkupić samochód – w przypadku skupu, po podpisaniu umowy nie interesuje nas nic więcej. Komis samochodowy jest więc swoistą przechowalnią naszego auta, która umożliwia oglądanie go przez potencjalnych nabywców. Jeśli więc chcemy pozbyć się samochodu szybko lub też zależy nam na gotówce, to bez dwóch zdań powinniśmy skorzystać z pomocy skupu. Na koniec nie można nie wspomnieć o profesjonalnej wycenie. W przypadku firm skupujących samochody mamy pewność, że taka nastąpi, ponieważ zajmują się tym wykwalifikowani specjaliści, którym zależy na poznaniu stanu technicznego zakupionego pojazdu. Komis zachowuje się najczęściej nieco inaczej – w końcu wbrew pozorom, to nie on kupuje od nas auto – komis pobiera tak naprawdę tylko prowizję od sprzedaży. Podsumowując więc, dla nas, czyli dla sprzedających samochód terenowy, znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi skupu aut używanych.